Strona Główna BIP Strona Główna
• Dzień Niepodległości - 11.11.2011
 

Uroczystości:

Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Jacek SIURDYBAN uczestniczył w powiatowych obchodach Święta  Dnia Niepodległości , które odbyły w  Gminie  Skomlin.

 

 

 

   W dniu 11 listopada 2011r. przedstawiciele Wojskowej Komendy  Uzupełnień w Sieradzu  uczestniczyli w obchodach Święta Dnia Niepodległości , które odbyły się Burzeninie.
W wyniku przeprowadzonej akcji promocyjnej  udzielono wszelkich informacji  osobom zainteresowanym,  przekazano również materiały dotyczące Narodowych Sił  Rezerwowych, Służby Przygotowawczej oraz  zawodowej służby wojskowej.

Wojskową Komendę Uzupełnień  reprezentowali w Burzeninie:
- Oficer Wydziału I; kpt. Grzegorz GIEŁZAK;
- Specjalista Wydziału II; Pani Kamila GAŁĄZKA;
- Inspektor Wydziału II; Pani Małgorzata KUKUŁKA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


     W dniu 11 listopada  2011 r. obchodzone były w Łasku uroczystości związane z 93. rocznicą odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Rozpoczęły się one uroczystą Mszą Świętą w Łaskiej Kolegiacie. Po mszy wszyscy udali się na Plac 11 Listopada gdzie odbyła się główna część uroczystości. Meldunek przyjął z-ca dowódcy 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego ppłk. Zbigniew Rosiak, w trakcie odgrywania hymnu podniesiono flagę państwową. Następnie głos zabrał burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek.
     Po apelu pamięci i salwie honorowej przybyłe na uroczystości delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. W imieniu Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sieradzu kwiaty złożyli ppłk Kazimierz Szymczak i kpt. Zbigniew Suszek.